fbpx
Konferencja | Dąbrowa Górnicza
Marzec 14, 2019
Gość Dnia Radia Zawiercie [audio]
Marzec 26, 2019

Osobowość Roku 2018

Jestem bardzo szczęśliwa i wzruszona. Ta nagroda jest dowodem na to, że niemożliwe stało się możliwe, że warto w życiu mieć nadzieję i wiarę. Dziękuję Kapitule Dziennika Zachodniego za tak wyjątkowe i piękne wyróżnienie jakim jest tytuł Osobowości Roku 2018. Dziękuję redaktorowi naczelnemu Panu Markowi Twarogowi za piękną laudację, którą pozwolę sobie zacytować:

„Wygłoszenie laudacji dla pani Katarzyny Stachowicz traktuję jak specjalny przywilej. Powinienem powiedzieć, że jest radną wojewódzką i byłą posłanką, ważną działaczką polityczną i społeczną, osobą powszechnie znaną z zaangażowania w życie regionu. Powinienem powiedzieć, że pracowała w biurach poselskich ważnych polskich deputowanych, a także w Kancelarii Sejmu RP. Powinienem powiedzieć, że jako menedżerka dbała o marketing i PR w dużych przedsiębiorstwach. Że jest kobietą sukcesu o ogromnej wrażliwości społecznej. Ale czy takie wyliczenie dokonań zawodowych pani Katarzyny Stachowicz dobrze opisuje naszą laureatkę? Nie w pełni.

Katarzyna Stachowicz dokonała bowiem rzeczy, która sprawia, że patrzymy na nią nie tylko przez pryzmat – niewątpliwego – sukcesu zawodowego, ale i przez pryzmat miłości do ludzi. Nie tylko przez jedną czy drugą sprawę, którą załatwiła jako posłanka czy radna, ale przez pryzmat życia, jednego, drugiego, piątego i dziesiątego, które udało się ocalić, dzięki jej uporowi.

Pani Katarzyna Stachowicz stoi za wielką akcją, akcją ponad podziałami, ponadpartyjną, masową, która zakończyła się wyeliminowaniem błędu w polskim systemie opieki zdrowotnej. Błędu, przez który kobiety z mutacją genu BRCA1 – a jest ich w Polsce aż sto tysięcy – musiały zmagać się z podwójną traumą.
Dziś, dzięki uporowi pani Katarzyny Stachowicz, wsparciu posłanek z regionu, mediów, wszystkich ludzi dobrej woli, Narodowy Fundusz Zdrowia płaci za profilaktyczną mastektomię wraz z rekonstrukcją piersi, przeprowadzaną u kobiet z genetycznym rakiem. To wielki sukces.

Pani Katarzyna Stachowicz wygrała ze swoją chorobą i wygrała z systemem, walcząc w imieniu tysięcy Polek.
Wlała w nasze serca nadzieję. Czego nas nauczyła, co nam powiedziała? Powiedziała nam, że ciało człowieka jest silne i wygrywa z chorobą, a dusza człowieka jest piękna i dobro zwycięża.

Pani Katarzyna Stachowicz to mądra, silna, piękna Osobowość Roku 2018. Gratuluję”

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *